Dračí hrad

11. července 2013 v 14:45
- je dobrodružná hra na hrdiny, která vás zanese do světa plného nestvůr, pokladů a soubojů. S touto hrou zažijete nová dobrodružství, která díky hernímu systému budou pokaždé jiná. Cílem hry je vytvořit vlastního hrdinu, projít stezkou do tajemného hradu, přemoci nestvůry, objevit zlato a nalézt ztracené žezlo. Hráč, jehož hrdina postupně získá nejvíce bodů, vyhrává.

Příběh: Rod krále Theoména vládl zdejšímu kraji od nepaměti. Tento rod byl z oněch starobylých královských rodů, které moudře a spravedlivě spravovaly svá panství. V dávných dobách jeho předkové získali za své chrabré činy kouzelné žezlo, které jim pomáhalo udržovat převahu nad temnými silami okolního světa.
Před několika roky však bylo království napadeno Rudým drakem, který se usídlil v pohraničí na neobvyklé zřícenině strážného hradu. Rudý drak nečekaně zaútočil na královský hrad a zmocnil se kouzelného žezla. Od té doby bylo království napadáno loupežnými rytíři, kterým pomáhali vojáci temných sil. Království bylo vyčerpáno neustálými boji a síla Theoménova rodu slábla. Král vyslal několik výprav, které měli získat žezlo zpět, ale žádná z nich neuspěla a království přicházelo o tolik potřebné bojovníky.
Když král zjistil, že nezíská žezlo zpět vlastními silami, rozhodl se, že požádá o pomoc. Obeslal tedy svými posly sousední spřátelená království. Každé království vyslalo několik statečných válečníků. Tak vznikla malá skupina hrdinů, kteří se dali do služeb krále Theoména, aby pro něj získali kouzelné žezlo zpět.

Nyní začneme a představíme si blíže hru Dračí hrad.
Zde na obrázku můžete vidět karty hrdinů, za které si ve hře můžete zahrád.Karta hrdiny

_______________________________________________________________________________________

Hrací deska

- do středu hrací desky náhodně vyskládáte hrací pole obrázkem dolů až na samí vrchol, kde poslední řada bude mít místo znaku bludiště znak draka.
Poté dáte figurky na políčko start (Velká šipka v pravém dolním rohu, po ní následuje políčko koně), hodíte si kostkou kdo bude začínat a hra může začít. Musíte nejdříve projít městem (kolem dokola hrací plochy) a nakoupit si potřebné zboží v jednotlivých obchodech. Až se dostanete na barevné šipky, tak od té doby se posouváte po jednom políčku a řídíte se tím, co na políčku které otočíte bude.
Můžete narazit na různé příšery, rozcestí, nástrahy, poklady a podobně, až nakonec se dostanete na samotný vrchol, kde musíte najít kouzelné žezlo a tím ukončíte hru.

_______________________________________________________________________________________

Hrací políčka

Vlevo můžete vidět závěrečná políčka na vrcholu Dračího hradu, kde můžete narazit na nejsilnější příšeru ve hře a to Rudého Draka. Také tam naleznete žezlo, které ukončí hru, ale samozřejmě můžete na vrcholním řádku narazit i na obyčejná pole. Vpravo můžete vidět příšery, na které během putování hradem můžete narazit.
____________________________________________________________________

Vlevo můžete vidět poklady, na které během putování hradem můžete narazit. Poklady jdou zpeněžit a pomocí kouzla "přenášedlo" se můžete vrátit do města a za zpeněžené peníze doplnit vybavení, jídlo a pití. Vpravo můžete vidět nástrahy a překážky, na které během putování můžete narazit. Značně vám znepříjemňují cestu hradem, obzvlášť když nemáte potřebné vybavení nebo kouzlo na zdolání překážky. (např. do tmavé chodby potřebujete louč nebo na zamčené dveře musíte použít kouzelný klíč a podobně...).
____________________________________________________________________
Když narazíte na rozcestí, tak musíte jít tím směrem, jaký vám rozcestí dovoluje.____________________________________________________________________

Vlevo můžete vidět žetony zbraní a zbroje, které si během průchodu městem můžete nakoupit u zbrojíře nebo pasíře. Zbraně a zbroje vám pomáhají v boji. Vpravo můžete vidět kartičky s kouzelnými předměty, louči a jídlem a pitím, které si během průchodu městem můžete nakoupit u kouzelníka nebo kupce (tyto předměty jsou jen na 1 použití). Kouzelné předměty vám usnadňují překonávat překážky, boj a některé vás i léčí. Louče zase využijete na průchod tmavými chodbami a jídlo a pití opět na vyléčení životů.
____________________________________________________________________

Vlevo jsou pomůcky k Dračímu hradu a vpravo herní peníze._______________________________________________________________________________________

Závěrem by jsem chtěl říci, že je to opravdu skvělá hra. Skvělý systém, spracování a délka trvání hry je akorát. Doufám, že jsem toho o hře prozradil, tak akorát, aby jste se měli ještě stále na co těšit:).
Doporučuji!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama