League of Legends

9. června 2013 v 11:07

League of Legends (česky: Liga legend, zkráceně: LoL) je freewarová hra, která se inspirovala proslulou mapou DotA (Defense of the Ancients) ve hře Warcraft III: The Frozen Throne. Pro platformu Windows byla vyvinuta studiem Riot Games. Hra byla oznámena dne 7. října 2008 a spuštěna 27. března 2009.
Hru nelze hrát přímo v prohlížeči, je potřeba stáhnout si klienta. Toho lze získat na oficiálních stránkách a po instalaci je nutné se zaregistrovat. Pro Čechy jsou přístupné servery EUNE (EU Nordic and East), EUW (EU West) a NA (North America). Dále existují servery CN (Čína), TW (Taiwan), GARENA (Singapur) a JPN (Japonsko).

Trailery zde

Proti sobě se postaví dva týmy po 5 (5 vs 5) nebo 3 (3 vs 3) hráčích. Každý si zvolí svého hrdinu a střetávají se na třech (5 vs 5) nebo dvou (3 vs 3) liniích, přičemž každý v týmu má svoji úlohu - mezi nejdůležitější patří ad carry, což je hrdina, jenž je schopen zbůsobit velké poškození pouze pomocí své zbraně, nikoliv používáním kouzel, ale na druhou stranu neustojí velké poškození support neboli podpora, měl by být na linii s ad carry a udržovat ho dlouho naživu aby ad carry mohl dostávat více zkušeností a zlata, jungler, který není na žádné linii ale v tzv. jungli (džungle či les), kde získává zlato a zkušenosti z neutrálních příšer a tank, který by měl iniciovat teamfighty ("týmové bitvy", viz níže) a vydržet hodně poškození. Cílem hry je zničit nepřátelskou základnu a zabránit nepřátelskému týmu ve zničení té vaší. První tým má barvu modrou a druhý fialovou. Na liniích se střetávají nejen hrdinové, ale i tzv. minioni (jsou to menší slabé jednotky, jež chodí po stejných trasách (česky poskoci), kteří se objevují pravidelně ve velkých množstvích). Více informací se doslechnete v recenzi....

Videorecenze

Text využit z wikipedie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama