Warcraft II

6. února 2011 v 18:45

DějstvíDěj začíná nedlouho po skončení prvního dílu série Warcraft. Blackhand, bez Gul'danovy pomoci (Gul'dan byl v kómatu po Medivhově smrti), se ukázal jako neschopný vojevůdce, a ještě neschopnější Náčelník. Byl svržen a zabit Orgrimem Doomhammerem, novým náčelníkem klanu Blackrock. Doomhammer se tímto pasoval na Náčelníka Hordy, a protože tušil možné ohrožení své vůdčí pozice Gul'danem a jeho Radou stínů, vyslal k rozvalinám pevnosti Stormwind, kde měla Rada svůj post v Azerothu, skupinu nejvěrnějších a zmasakroval většinu černokněžníků a nekrolytů, Gul'dana však ušetřil. Ten se sice ocitl v nejvyšší nemilosti
Warcraft II
Doomhammera, avšak získal si ho svým slibem, že vytvoří armádu nemrtvých bojovníků plně loajální jen jemu, pro což získal souhlas. Po mnoha neúspěšných pokusech se mu podařilo vpravit duši černokněžníka Terona Gorefienda (volně přeloženo Teron Krvavý stín) do těla mrtvého rytíře Azerothu - a uspěl. Doomhammer byl velice potěšen, ale zapomínal na jeden fakt - že tito éteričtí Rytíři smrti jsou ti samí černokněžníci, které nechal nedávno povraždit a že ve skutečnosti tajně táhnou s Gul'danem.
Horda mezitím obnovila válečné operace námořní invazí do Lordaeronu - napadením Hillsbradu, Khaz Modanu byl pouze začátek. Horda se s nevídanou silou - a velkou měrou za podpory takřka nekonečných řad nemrtvých, povolaných Rytíři smrti - přehnala Loarderonem, zničila Fialovou citadelu v Dalaran, hlavní město vysokých elfů Silvermoon a takřka dobyla hlavní město, nebýt Gul'danovy zrady. Ork posedlý mocí ukrytou v hrobce Temného titána Sargerase konečně zjistil její polohu a stáhl téměř polovinu bojujících sil Hordy z pevniny na moře (klany Stormreaver a
Warcraft II
Twilight's Hammer). To znamenalo zásadní obrat a Horda byla brzo zahnána na ústup. Gul'dan byl zabit běsnícími démony v hrobce, kam se uchýlil před válečníky klanu Blackrock, vyslanými rozzuřeným Doomhammerem. Válku již nebylo možné zachránit - před horou Blackrock sice Orgrim v souboji muž proti muži porazil vojenského vůdce lidi Anduina Lothara, ale jeho smrt Alianci spíš rozlítila k smrti. Orkové byli - až na několik výjimek - zahnáni do Černého močálu a nuceni ustoupit zpět do Draenoru. Arcimág Khadgar zavřel Portál. Kouzla tak mocná, že z bažiny nechala jen spálenou zemi však nebyla dost silná, aby zapečetila spojení mezi světy. Na ochranu tohoto nebezpečného místa byla vybudována pevnost Nethergarde. Děj pokračuje velmi zajímavě v datadisku Beyond the Dark Portal.

(Duch Gul'dana je pravděpodobně uvězněn nedaleko Chrámu Karaboru v Shadowmoon valley, u oltáře dříve sloužícího pravděpodobně ke kříšení Rytířů smrti - jen ve hře World of Warcraft)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama