Risen - Příbeh

17. února 2011 v 15:27

Dějství


Děj Risen začíná nadpřirozenými událostmi. Planety zasahuje tzv. "temná vlna". Krajiny jsou pustošeny magickými proudy, poté co z podzemí vyvstaly prastaré chrámy, z nichž se vyrojily krvežíznivé bestie a začaly přepadat bezmocné obyvatele.
Risen

Jen sopečný ostrov Faranga zůstává od zničujících proudů ušetřen. Inkvizice, vedená Inkvizitorem Mendozou, odplouvá na králův rozkaz z přístavu Gaurus, aby prozkoumala 120 mil vzdálené souostroví a našla tam odpovědi na tyto tajemné jevy. Po svém příjezdu přebírá Mendoza vládu na ostrovem. Don Esteban, který doposud velel městu, uprchne se svými přívrženci do bažiny. Inkvizitor znovu vyráží na svou loď, aby plul k jinému ostrovu v souostroví.
Na tomto ostrově ze země také vyvstaly ruiny. Inkvizitor Mendoza se rozhodne vrátit se na první ostrov, aby prozkoumal i jeho ruiny. K tomuto účelu nechá připravit loď v přístavu. Obyvatelé, z čirého strachu, že na ostrově zůstanou "sami", naléhají, aby mohli plout také, ale Inkvizice se nenechá obměkčit: Nikdo nesmí ostrov opustit. Navzdory zákazu se ale na palubu lodi proplíží dvě osoby jako černí pasažéři - mladá žena jménem Sara a odvážný, bezejmenný hrdina.
Při plavbě se ovšem loď dostane do velké bouře, jejíž nápor loď nevydrží. Inkvizitor se pomocí magie teleportuje na bezpečné místo, ovšem ostatní členové posádky jsou ponecháni osudu. Bezjmenný mladý muž, který neštěstí jako zázrakem přežije a je vyvržen na břeh. Jakmile se probere z bezvědomí, ihned vklouzne do své role. Dobrodružství Risen od tohoto okamžiku startuje. Jak to bude dál, to se dozvíte ve hře, která má jasný začátek a jasný konec a současně je začátkem jedné větší série.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama