Hobiti

27. února 2011 v 15:30
Obecně:
Hobiti jsou malým, veselým nárůdkem. Jsou ještě menší než trpaslíci, chlupatí a jaksi ,,dobrácky kulaťoučcí''. Žijí zpravidla v rodných údolích, kde si ve stráních budují
komfortní nory a doupata. Rozhodně nejsou nijak zvlášť silní, ale zato jsou velmi obratní a povětšinou inteligentní. Dobrodružství příliš nevyhledávají, protože mají rádi pohodlí, dobré jídlo a silné pití. Jestliže se však jednou přece jen vydají na cesty, patří k těm nejlepším zlodějům, jaké si jen dovedeš představit. Hobiti mají také zvláštní psychickou schopnost, díky které dokážou,,vycítit" na dálku většinu živých tvorů. Této zvláštní vlastnosti říkají mezi sebou ..čich", a přestože jejich pohodlnickým životem již dosti zakrněla, dokážou díky ní lokalizovat živou bytost, dokonce i když je od nich oddělena například železnou stěnou.
Přestože nejsou zbabělí, jen neradi přistupují na boj tváří v tvář a raději používají své kuše než těžké meče nebo halapartny.
*Hobiti jsou stavitelé a obyvatelé nor, takže je jen logické, že obdělávat zemi je jim přirozené. Díky svému životu těsně u země mají hobiti hluboké znalosti rostlinné i živočišné říše. Na statcích a sadech dovedou pěstovat skoro všechno v podmínkách, s jakými by si lidé vůbec nedokázali vyrovnat.

Slovo hobit:
Vzniklo jistého osudního letního odpoledne v Oxfordském hrabství roku 1930. Nebylo to tak zcela vymyšlené slovo, ale nikdo je do té doby nepoužil přesně v tom smyslu jako profesor J.R.R. Tolkien, když je naškrábal na kus papíru ve své pracovně. (Kniha hobit a Pán prstenů)

Hobití nory:
Hobiti jsou pečliví, obratní řemeslníci, proto jsou jejich domovy dobře udělané!
Všechny hobití nory se řídí jedním základním plánem. Do úbočí kopce je vykopán ústřední tunel a po obouch stranách této chodby jsou vyhloubeny místnosti.
Ústřední tunel je zpravidla hlouben rovnoběžně se svahem kopce, takže se na jednom místě do něj vnořuje a na druhém místě se vynořuje zadními dveřmi. Místnosti vyhloubené na jedné straně chodby budou mít kulatá okna s výhledem do zahrady, místnosti na druhé straně pochopitelně okna nemají.
V hobitích domácnostech nejsou žádné schody: místnosti jsou všechny na jedné rovině. přestože kladou větší důraz na prostorové spižírny, kuchyně a sklepy na jídlo a pití, a také na šatníky, truhly, zásuvky a šaty na oblečení.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama