Elfové

27. února 2011 v 15:09
Elfové jsou mytologické bytosti, kteří mají původ v germánské mytologii. Původní elfové byli označováni jako božské nebo polo-božské bytosti, které byli obdařeny magickými silami.
Existuje mnoho názorů, jak elf vlastně vypadá - jedni si pod označením elf vybaví poměrně malé, téměř až pohádkové bytosti, které jsou podobné či příbuzné vílám nebo skřítkům. Jiní si pro změnu elfy představují jako tvory lidského vzhledu, odlišujících se však od jemnými fyzickými rozdíly (např. špičaté uši, vysoká postava), a jednak svými schopnostmi.

DrD
Elfové jsou známou rasou, žijící zpra­vidla hluboko v lesích nebo odlehlých údolích a roklinách. Jsou velcí jako lidé. Pro své většinou plavé vlasy a jemné rysy obli­čeje jsou pokládáni za velmi krásné až poněkud změkčilé.
Protože jsou velmi inteligentní, jen neradi bojují; avšak jsou-li k boji do­nuceni, mohou být nebezpečnými soupeři. Díky své obratnosti dovedou dobře zacházet zejména s lukem a se střelnými zbraněmi vůbec.
Největší potěšení jim však činí studi­um a učení se kouzlům, a proto z jejich řad vzešlo již mnoho známých kouzel­níků. Také milují krásné věci, ale od tr­paslíků (které, mimochodem, nemají příliš v lásce) se liší především tím, že krásu hned nepřepočítávají na zlaťáky.
Elfové jsou vesměs velmi čestní a spravedliví a nikdy se mezi nimi ne­vyskytují jedinci, kteří by přirozeně uznávali zlo jako zákon.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maťko | E-mail | Web | 27. února 2011 v 15:21 | Reagovat

Asi najoblubenejšia rasa =)

2 Lev | 9. května 2012 v 19:00 | Reagovat

Elfové jsou super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama