Warcraft (celá série)

29. března 2010 v 14:45
Je strategická fantasy počítačová hra ve 2D vytvořená firmou Blizzard Entertainmen.Zde jsou důležité odkazy, kde najdete vše potřebné:

Podle této počítačové hry se také každý rok koná dřevárenská akce Azeroth, zde si můžete pustit krátké video o akci.

Zde je video s RECENZÍ na všechny díly Warcraftu!


Warcraft II
Druhý díl Warcraftu s podtitulem Tides of Darkness přinesl oproti svému předchůdci několik změn. Ve hře byla použita SVGA grafika, která měla, na rozdíl od ostatních strategií, pohádkovější ráz. Dění hry bylo rozšířeno z pevniny na mořskou hladinu i do vzduchu, přibyly vodní a letecké jednotky. S rozšířením na moře přibyla nová surovina pro těžení, ropa. Obě válčící strany, lidé i orkové, mají téměř stejné jednotky lišící se pouze vzhledem a pojmenováním. - Dějství

Warcraft II Beyond the Dark Portal
Datadisk k Warcraftu 2 nese podtitul Beyond the Dark Portal. Přinesl celkem velkou revoluci, která zasáhla i Warcraft 3, velmi se rozšířilo používání speciálních postav, tzv. hrdinů.Warcraft III Reign of Chaos
Třetí díl série nese podtitul Reign of Chaos. Přinesl velké množství změn.
Nejzásadnější změnou je přechod do 3D grafiky. K dvěma základním rasám, Lidem a Orkům, přibyly dvě nové: Nemrtví (kteří se velmi podobají Zergům ve Starcraftu), a Noční elfové. Každá rasa má své specifické jednotky a budovy. Třetí díl navíc pokračuje v tom, v čem začal datadisk ke druhému dílu, v používání hrdinů. Každá rasa zde má tři hrdiny. Lidé mají paladina, arcimága a horského krále, nemrtví mají rytíře smrti, Liche a pána děsu, orkové proroka, pána mečů a náčelníka taurů a temní elfové měsíční kněžku, strážce lesa a lovce démonů. Na rozdíl od druhého dílu je zde k dispozici oživovací oltář, v němž se padlí hrdinové mohou oživit.

Warcraft III The Frozen Throne
Datadisk ke třetímu dílu série nese podtitul The Frozen Throne (Ledový Trůn). Oproti samotnému třetímu dílu příliš mnoho zásadních změn nepřinesl. Přibyly dva nové národy, Draenei, se kterými se hráč setká ve volných hrách jen vzácně a v kampani se mihnou ve dvou misích. Druhý nový národ, Nagové, vodní hadi, jsou vlastně přeměnění Temní elfové. Mají sice malé množství jednotek a budov, tento nedostatek však vyvažují sílou a odolností svých jednotek. Ve volných hrách nevyskytují o nic častěji než Draenei, zato se velmi často objevují ve všech kampaních, ať už jsou ovládáni uživatelem, spojenci, nebo jsou nepřáteli. Každému národu přibyly nové jednotky, budovy a jeden nový hrdina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama