Gothic 2 - Dějství

27. března 2010 v 11:22

Prolog

Poté co padla bariéra kolem trestanecké kolonie, kde se těžila magická ruda, dodávka rudy pro království byla přerušena. Král se proto rozhodl pro ní vyslat lorda Hagena se 100 paladiny. Na ostrově Khorinis se zatím vězni rozprchli a domobrana je nebyla schopna zastavit. Někteří farmáři v čele s Onarem se vzbouřili proti domobraně, která jim brala velkou část úrody jako daň, a na ochranu si najali část bývalých trestanců vedených Leem. Zlo však z ostrova nevymizelo se zabitím Spáče, který se svým posledním smrtelným výkřikem přivolal armádu zla. Čaroděj Xardas to ucítil a zachránil z trosek Spáčova chrámu bezejmenného hrdinu, za kterého hrajete. Váš hrdina však ležel pod sutí týdny a stal se tak mnohem slabším.
Gothic 2

Děj

Bezejmenný hrdina je na začátku seznámen s nekromantem Xardasem o novém nebezpečí, armádě vedené draky. Pošle ho za lordem Hagenem, vůdcem paladinů, aby získal Innosovo oko, mocný artefakt, jež vám dovolí mluvit s draky. S hrdinou se poté dostanete do města Khorinis a postupně se dozvíte, že se musíte připojit k jedné ze tří frakcí - žoldákům, ohnivým mágům nebo k domobraně, abyste se mohli dostat k lordu Hagenovi. Ten vás pošle do bývalé trestanecké kolonie, která je nyní zabrána orky. Máte mu přinést důkaz o dracích. V hradu, jež byl centrem starého tábora, najdete Garonda, vůdce mise paladinů. Dozvíte se, že draci již zaútočili na hrad a až mu donesete stav vytěžené rudy v dolech, dá vám zprávu pro lorda Hagena.
Zatímco je hrdina v kolonii, dozví se síly zla o jeho misi. Pátrači, Beliarovi služebníci s nemalou mocí se rozmístí po ostrově, aby hrdinu zabili. S povolením lorda Hagena jdete do kláštera pro Innosovo oko, ale zjistíte, že těsně před vámi ho někdo ukradl. Zloděje naleznete právě včas, abyste viděli, jak oko zničí. Artefakt vám opraví kovář, ale abyste mu obnovili magickou moc, musíte vykonat rituál se třemi mágy, jež budou reprezentovat tři bohy: mág vody Vatras Adanose, bývalý mág ohně Xardas Beliara a mág ohně Pyrokar Innose. Moc oka je obnovena a bezejmenný hrdina se vydává do trestanecké kolonie zabít čtyři draky, jež tam žijí.
Když jsou všichni draci v údolí mrtvi, jde hrdina oznámit Xardasovi o smrti draků, ale ten je pryč. Dostává zprávu od Lestera, že další informace najde v knize Síně Idorathu. V knize je mapa, na níž je cesta k ostrovu Idorath, kde se nachází starý Beliárův chrám. Hrdina najme posádku a kapitána, odpluje na Idorath a zabije vůdce draků. Pak s naloženou kořistí odplouvá na pevninu. Jeho příběh na pevnině je obsahem Gothica 3.
Gothic 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama